23 сентября, в субботу по милости и благославению старших преданных Запорожской ятры ОБЩЕСТВА СОЗНАНИЯ КРИШНЫ, мы проведем уникальное служение нашим Божествам Шри Шри Нитай Гаурахари.
Ранним утром, тот кто приедет, первым увидит Божеств в этот замечательный единственный день в году - день явления Шримати Радхарани, тем самым порадует Бога и обретет огромное благо.
Юдгіштгіра Махараджа сказав: «О Джанардана, захисник всіх живих істот, будь ласка, скажи мені ім'я Екадаші темної половини місяця Бгадрапада (серпень-вересень)».
Верховний Господь, Шрі Крішна, сказав: «О царю, слухай мене уважно. Цей священний екадаші, що усуває всі гріхи, називається Аджа. Кожен, хто дотримується повного посту в цей день і поклоняється Гришикеші, володарю чуттів, буде вільний від усіх наслідків гріхів. Навіть той, хто просто слухає про цей екадаші, звільняється від минулих гріхів. О царю, у всіх земних і небесних світах немає кращого дня, ніж цей. Без сумніву це істина.
Жив колись славетний цар Гарішчандра, володар світу, людина великої віри і чесності. Його дружину звали Чандраматі, і у неї був син Логіташва; однак, силою долі, Гарішчандра втратив своє величезне царство і продав дружину і сина. Благочестивий цар став покірним слугою собакоїда, який зробив його охоронцем крематорію. Однак, навіть займаючись таким низьким служінням, він не втратив віри і доброго характеру, так само, як сома-раса, навіть змішана з іншою рідиною, не втрачає здатності дарувати безсмертя.
Цар провів у цих умовах багато років. Але одного разу він подумав у смутку: "Що мені робити? Куди йти? Як звільнитися від цього тяжкого становища?" Так він занурився в океан неспокою і страждання.
Одного разу там проходив великий святий, і цар, побачивши його, з радістю подумав: «О, Господь Брахма створив брахманів, щоб вони допомагали іншим». Гарішчандра віддав шану святому, якого звали Ґаутама Муні. Зі складеними руками цар постав перед Ґаутамою і розповів свою сумну історію. Вислухавши його, Ґаутама Муні був вражений. Він подумав: «Тепер цей могутній цар занепав до того, що змушений підбирати одяг мертвих!» Гаутама сповнився співчуттям до Гарішчандри і дав йому вказівки, як очиститися за допомогою посту.
Гаутама Муні сказав: «О царю, у темній половині місяця Бгадрапада є особливо сприятливий екадаші, званий Аджа, що усуває всі гріхи. Цей екадаші настільки сприятливий, що якщо ти просто постиш цього дня і виконуєш іншу аскезу, всі твої гріхи будуть знищені. На твоє щастя, він настане через сім днів. Раджу постити в цей день і не спати всю ніч. Якщо ти зробиш так, всі наслідки твоїх минулих гріхів припиняться. О Гарішчандра, я прийшов сюди через твої минулі благочестиві вчинки. Тепер же, нехай сприяє тобі удача. Сказавши це, Ґаутама миттєво зник.
Цар Гарішчандра дотримувався вказівок Ґаутами щодо посту в святий день Аджа екадаші.
О Юдхиштхира, оскільки цар постив цього дня, наслідки його гріхів негайно зникли, о лев серед царів, просто подивися на вплив цього посту на екадаші! Він миттєво долає всі нещастя, від яких людина страждає через минулу гріховну діяльність. Таким чином, Гарішчандра був звільнений від усіх страждань. Лише силою цього чудодійного екадаші він возз'єднався зі своєю дружиною та сином, які померли, але тепер воскресли. У небі напівбоги почали бити у литаври і посипати квітами Гарішчандру, царицю і сина. Благословенням посту в екадаші він без зусиль знову здобув царство. Крім того, коли цар Гарішчандра покинув цю планету, його родичі та всі піддані пішли з ним у духовний світ. І кожен, хто чує і вивчає славу цього екадаші, отримає таку ж користь, як і від жертви коня».
Так закінчується розповідь про славу Бгадрапада-Крішна екадаші, або Аджа екадаші, з Брахма-вайварта-пурани.
Цього дня у Запоріжжі, як і у всьому світі, відзначатиметься найпопулярніше вайшнавське свято — Шрі Крішна Джанмаштамі. На Заході його називають індійським Новим Роком. Щороку майже мільярд людей на планеті вшановує це популярне свято Джанмаштамі, або День явлення Шрі Крішни, автора знаменитого священного писання Бгаґавад-ґіти. Стародавні Веди називають Шрі Крішну Верховним Богом. У цей день дуже сприятливо постити до півночі.
Коли релігія на Землі занепадає й домінує безвір’я, тоді, о нащадку Бгарати, Я являюсь Сам. Щоб звільнити праведників і знищити лиходіїв, а також відновити релігійні засади, Я Сам з’являюсь із віку в вік.(Господь Крішна Арджуні, "Бгаґавад-ґіта", гл. 4, текст 7-8.)
Коли настав час явлення Господа Крішни, всі сузір'я зайняли найсприятливіше положення. У цей момент всюди — на сході, на заході, на півдні та на півночі — встановилася атмосфера миру та процвітання. На небі були видимі сприятливі комбінації зірок, а на землі — в усіх містах і селах, на пасовищах й у думках людей — запанувало щастя.(«Джерело вічної насолоди», гл. 3.)
Шрі Крішна Джанмаштамі – день явлення Господа Крішны, яке відбулося в Матхурі, в Индії, 5000 років тому. Матхура знаходиться приблизно за 145 кілометрів на південь від Нью-Делі.
Господь Крішна явився на нашій планеті, але не слід думати, що Він народився так само, як ми народжуємося. Існує 8 400 000 видів життя, і поки ми існуємо в матеріальному світі, ми перероджуємося з одного виду до іншого знову і знову, отримуючи різні тіла. Народження Крішни інше: він приходить у Своєму споконвічному духовому тілі. Тому Крішна каже, що народження Його слід сприймати не як звичайне, а як особливе явище. Той, хто розуміє це, негайно звільняється від матеріального світу. Як усвідомити цю істину? "Бгаґавад-ґіта" пояснює це.
«Шрімад Бгаґаватам», пісня 10, глава 67, розповідає, як Господь Баладева насолоджувався товариством дів Враджа на горі Райватака і вбив там горилу Двівіду.
У Наракасури, демона, вбитого Господом Крішною був друг, величезна горила на імʼя Двівіда. Двівіда вирішив помститися за смерть свого друга і тому став підпалювати будинки пастухів, спустошив провінцію Анарта, яка належала Господу Крішні, і затопив прибережні землі, спінивши води океану своїми могутніми руками. Потім цей негідник почав викорчувати дерева в ашрамах великих святих і навіть мочився і випорожнювався на їх жертовниках. Він викрадав чоловіків і жінок і закривав їх у печерах, вхід до яких завалював величезними каменями. Після того, як він завдав великої шкоди всій цій провінції та осквернив багатьох дівчат з поважних сімей, Дівіда одного разу прийшов до гори Райватака, де знайшов Господа Баладеву, який насолоджувався товариством прекрасних жінок. Не звертаючи ніякої уваги на Господа Баладеву, який, здавалося, був пʼяний напоєм варуні, Двівіда почав показувати свій анус дівчатам прямо перед Господом. Він знову і знову ображав їхні почуття, хмурячи брови, а також випорожнювався і мочився прямо перед ними.
Спостерігаючи за непристойною поведінкою Двівіди, Господь Баладева розлютився і кинув у мавпу камінь, але Двівіда ухилився. Потім почав висміювати Господа Баладеву і тягнути дівчат за одяг. Господь Баладева, обурений нахабством Двівіди, вирішив його вбити. Він взяв свою зброю: палицю та плуг, а могутній Двівідf озброївся вирваним з землі деревом шала. Цим деревом Двівіда вдарив Господа по голові, але Господь Баладева навіть не поворухнувся, і дерево розсипалося на стружки. Двівіда викорчував інше дерево, потім ще і ще, поки від лісу нічого не залишилося. Але, хоча Двівіда обрушував на голову Баладеви одне дерево за іншим, Господь розносив їх усі на шматочки. Тоді дурна мавпа почала кидати в Нього камінням, але Господь Баладева розтрощив все каміння в порошок. Після цього Двівіда вдарив Господа кулаком у груди, що розлютило Його. Викинувши палицю та плуг, Господь Баларама вдарив Двівіду по ключиці. У нього хлинула горлом кров, і він впав замертво.
Після вбивства Двівіди Господь Баладева повернувся до Двараки. Напівбоги та мудреці засипали Його квітами з неба, молилися Йому та прославляли Його.
Юдгіштгіра Махараджа сказав: «О Мадхусудана, о той, хто вбив демона Мадху, будь ласка, будь милостивий до мене і опиши екадаші двох світлих тижнів місяця Шравана (липень-серпень)».
Всевишній Господь, Шрі Крішна, відповів: «Добре, о царю, Я з радістю повідаю тобі його славу, бо просто слухаючи про цей священний екадаші, людина отримує таку ж користь, як і від жертвоприносини коня. На зорі Двапара-юги жив цар на ім'я Магіджіта, який правив царством Магішматі-пурі; У нього не було сина, і тому все королівство здавалося йому похмурим. Сім'янин без сина не знаходить щастя ні в цьому житті, ні в наступному [1]. Довгий час цар дуже намагався його набути, але безуспішно. Дивлячись на роки, що минули, цар дуже стривожився. Одного разу він сказав на зборах своїх радників: "Я не чинив гріхів у цьому житті, і в моїй скарбниці немає нечесно здобутого багатства. Я ніколи не зазіхав на поклоніння напівбогам або брахманам. У війнах з іншими королівствами я дотримувався правил і норм військового мистецтва і піклувався про своїх підданих так, ніби вони були моїми дітьми. Я карав навіть родичів, якщо вони порушували закон, а якщо мій ворог був освіченим і релігійним, я вітав його. О двічі народжені, хоча я релігійний і дотримуюся заповідей Вед, у моєму домі немає сина. Милостиво розкрийте мені причину цього».
Юдгіштгіра Махараджа сказав: «О Всемогутній Господи, як називається Екадаші темної половини додаткового місяця високосного року? О володар усіх всесвітів, як його правильно дотримуватись? Милостиво розкажи мені все це.
Верховна Особа Бога, Господь Шрі Крішна, відповів: «О Юдгіштгіра, цей прославлений день називається Парама eкадаші. Він дає велике благословення радісного життя та остаточного звільнення від народження та смерті. Дотримання його схоже на дотримання Екадаші яскравої частини місяця картіка. Під час цього Екадаші треба поклонятися Мені, найкращому з усіх живих істот, з великою любов 'ю та відданістю. У зв 'язку з цим зараз я розповім вам прекрасну історію в тому вигляді, в якому я її почув від великих мудреців міста Кампілья.
Сута Ґосвамі сказав: “Юдгіштгіра Махараджа запитав: – О, Джанардана, як називається екадаші світлої половини додаткового місяця у високосному році? Як його правильно дотримуватись? Будь ласка, повідай мені це”.
Верховна Особа Бога, Господь Шрі Крішна, відповів: “О Пандава, такий гідний хвали екадаші світлої половини додаткового місяця високосного року називається Падміні. Він дуже сприятливий. Удачливі душі, що дотримуються його з рішучістю та вірою, повертаються до моєї обителі. Могутність цього екадаші додаткового місяця у руйнуванні гріхів можна порівняти з Моєю могутністю. Навіть чотириголовий Господь Брахма не може належним чином прославити цей екадаш. Давним-давно Господь Брахма розповів Нараді про цей екадаші, що звільняє та забирає всі гріхи”.
Лотосоокий Господь Крішна був дуже задоволений питанням Юдгіштхіри і звернувся до нього з такими приємними словами: “О царю, будь ласка, слухай уважно, як я повідаю тобі шлях посту в Падміні екадаші, якого рідко дотримуються навіть великі святі.
Харе Крішна! Мантра, Рух, та Свамi, який почав це все
— це документальний фільм про життя Прабхупади - 70-річного індійського Свамі, який прибув до Америки без підтримки чи грошей у буремні 1960-ті роки. Фільм досліджує, як він запалив духовну революцію свідомості, відому в усьому світі як Рух Харе Кришна.
Документальний фільм про життя неочікуваного, плідного та контроверсійного революціонера. Використовуючи раніше небачені архівні кадри, записи слів самого Прабхупади та інтерв'ю з науковцями та його першими послідовниками, фільм переносить глядачів за лаштунки культурного руху, імплантованого в мистецьку та інтелектуальну сцену нью-йоркського Бауері, Мекку хіпі в Хейт-Ешбері та бітломанію в Лондоні, щоб зустрітися зі Свамі, який усе це почав.