Міжнародне товариство свідомості Крішни Запоріжжя ISKCON

Просто повторюйте Харе Крішна Харе Крішна Крішна Крішна Харе Харе
Харе Рама Харе Рама Рама Рама Харе Харе і будьте щасливі!

Шрі Шрі Нітай-Ѓаурахарі, божества в храмі ISKCON Запріжжя

10 жовтня 2023 — Індіра екадаші (перервати піст з 06:51 до 10:34)

Юдгіштгіра Махараджа сказав: «О Мадгусудана, о завойовник демона Мадгу, як називається екадаші темної половини місяця Ашвін (вересень-жовтень)? Будь ласка, розкажи мені про його славу».

Верховний Господь Шрі Крішна відповів: «Цей святий день називається Індіра екадаші. Якщо людина дотримується посту в цей день, всі його гріхи знищуються, а його предки, що впали в пекло, отримають звільнення. О найкращий з царів, той, хто тільки чує про цей екадаші, отримує велику користь, що досягається жертвоприношенням коня.

У Сатья-югу жив цар на ім'я Індрасена, який був такий могутній, що знищив усіх своїх ворогів. Його царство називалося Махішматі-пурі. Знаменитий, і дуже релігійний цар Індрасена належним чином дбав про своїх підданих, тому він був дуже багатий золотом, зерном, синами та онуками. Він був також великим відданим Шрі Вішну. Особливе задоволення він отримував, оспівуючи Моє ім'я, вигукуючи: "Ґовінда! Ґовінда!" Таким чином цар Індрасена постійно присвячував себе чистому духовному життю і проводив багато часу, медитуючи на Абсолютну Істину.

Одного разу, коли цар Індрасена щасливо і спокійно головував на зборах, з'явився неперевершений оратор Нарада Муні, що спустився з небес. Цар надав мудрецю Нараді, святому серед напівбогів, велику шану, вітаючи його поклоном, запрошуючи до палацу, пропонуючи йому зручне сидіння, омиваючи його ноги і вимовляючи сердечні слова привітання. Тоді Нарада Муні сказав Махараджі Індрасені: "О царю, чи процвітають сім складових твого царства? (1) Чи розмірковує твій розум над тим, як якнайкраще виконати приписані обов'язки? Чи стаєш ти все більше і більше відданим Верховному Господу, Шрі Вішну?"

10 вересня 2023 (для України) — Аннада екадаші (Перервати піст з 06:53 до 11:11)

Дізнайтеся більше про екадаші.

Юдгіштгіра Махараджа сказав: «О Джанардана, захисник всіх живих істот, будь ласка, скажи мені ім'я Екадаші темної половини місяця Бгадрапада (серпень-вересень)».

Верховний Господь, Шрі Крішна, сказав: «О царю, слухай мене уважно. Цей священний екадаші, що усуває всі гріхи, називається Аджа. Кожен, хто дотримується повного посту в цей день і поклоняється Гришикеші, володарю чуттів, буде вільний від усіх наслідків гріхів. Навіть той, хто просто слухає про цей екадаші, звільняється від минулих гріхів. О царю, у всіх земних і небесних світах немає кращого дня, ніж цей. Без сумніву це істина.

Жив колись славетний цар Гарішчандра, володар світу, людина великої віри і чесності. Його дружину звали Чандраматі, і у неї був син Логіташва; однак, силою долі, Гарішчандра втратив своє величезне царство і продав дружину і сина. Благочестивий цар став покірним слугою собакоїда, який зробив його охоронцем крематорію. Однак, навіть займаючись таким низьким служінням, він не втратив віри і доброго характеру, так само, як сома-раса, навіть змішана з іншою рідиною, не втрачає здатності дарувати безсмертя.

Цар провів у цих умовах багато років. Але одного разу він подумав у смутку: "Що мені робити? Куди йти? Як звільнитися від цього тяжкого становища?" Так він занурився в океан неспокою і страждання.

Одного разу там проходив великий святий, і цар, побачивши його, з радістю подумав: «О, Господь Брахма створив брахманів, щоб вони допомагали іншим». Гарішчандра віддав шану святому, якого звали Ґаутама Муні. Зі складеними руками цар постав перед Ґаутамою і розповів свою сумну історію. Вислухавши його, Ґаутама Муні був вражений. Він подумав: «Тепер цей могутній цар занепав до того, що змушений підбирати одяг мертвих!» Гаутама сповнився співчуттям до Гарішчандри і дав йому вказівки, як очиститися за допомогою посту.

Гаутама Муні сказав: «О царю, у темній половині місяця Бгадрапада є особливо сприятливий екадаші, званий Аджа, що усуває всі гріхи. Цей екадаші настільки сприятливий, що якщо ти просто постиш цього дня і виконуєш іншу аскезу, всі твої гріхи будуть знищені. На твоє щастя, він настане через сім днів. Раджу постити в цей день і не спати всю ніч. Якщо ти зробиш так, всі наслідки твоїх минулих гріхів припиняться. О Гарішчандра, я прийшов сюди через твої минулі благочестиві вчинки. Тепер же, нехай сприяє тобі удача. Сказавши це, Ґаутама миттєво зник.

Цар Гарішчандра дотримувався вказівок Ґаутами щодо посту в святий день Аджа екадаші.

О Юдхиштхира, оскільки цар постив цього дня, наслідки його гріхів негайно зникли, о лев серед царів, просто подивися на вплив цього посту на екадаші! Він миттєво долає всі нещастя, від яких людина страждає через минулу гріховну діяльність. Таким чином, Гарішчандра був звільнений від усіх страждань. Лише силою цього чудодійного екадаші він возз'єднався зі своєю дружиною та сином, які померли, але тепер воскресли. У небі напівбоги почали бити у литаври і посипати квітами Гарішчандру, царицю і сина. Благословенням посту в екадаші він без зусиль знову здобув царство. Крім того, коли цар Гарішчандра покинув цю планету, його родичі та всі піддані пішли з ним у духовний світ. І кожен, хто чує і вивчає славу цього екадаші, отримає таку ж користь, як і від жертви коня».

Так закінчується розповідь про славу Бгадрапада-Крішна екадаші, або Аджа екадаші, з Брахма-вайварта-пурани.

27 серпня 2023 - Павітропана (Путрада) екадаші (Перервати піст з 05:51 до 10:23)

Читайте далі про Екадаші

Юдгіштгіра Махараджа сказав: «О Мадхусудана, о той, хто вбив демона Мадху, будь ласка, будь милостивий до мене і опиши екадаші двох світлих тижнів місяця Шравана (липень-серпень)».

Всевишній Господь, Шрі Крішна, відповів: «Добре, о царю, Я з радістю повідаю тобі його славу, бо просто слухаючи про цей священний екадаші, людина отримує таку ж користь, як і від жертвоприносини коня. На зорі Двапара-юги жив цар на ім'я Магіджіта, який правив царством Магішматі-пурі; У нього не було сина, і тому все королівство здавалося йому похмурим. Сім'янин без сина не знаходить щастя ні в цьому житті, ні в наступному [1]. Довгий час цар дуже намагався його набути, але безуспішно. Дивлячись на роки, що минули, цар дуже стривожився. Одного разу він сказав на зборах своїх радників: "Я не чинив гріхів у цьому житті, і в моїй скарбниці немає нечесно здобутого багатства. Я ніколи не зазіхав на поклоніння напівбогам або брахманам. У війнах з іншими королівствами я дотримувався правил і норм військового мистецтва і піклувався про своїх підданих так, ніби вони були моїми дітьми. Я карав навіть родичів, якщо вони порушували закон, а якщо мій ворог був освіченим і релігійним, я вітав його. О двічі народжені, хоча я релігійний і дотримуюся заповідей Вед, у моєму домі немає сина. Милостиво розкрийте мені причину цього».

12 серпня 2023 — Парама екадаші (перервати піст з 05:31 до 05:51)

Юдгіштгіра Махараджа сказав: «О Всемогутній Господи, як називається Екадаші темної половини додаткового місяця високосного року? О володар усіх всесвітів, як його правильно дотримуватись? Милостиво розкажи мені все це.

Верховна Особа Бога, Господь Шрі Крішна, відповів: «О Юдгіштгіра, цей прославлений день називається Парама eкадаші. Він дає велике благословення радісного життя та остаточного звільнення від народження та смерті. Дотримання його схоже на дотримання Екадаші яскравої частини місяця картіка. Під час цього Екадаші треба поклонятися Мені, найкращому з усіх живих істот, з великою любов 'ю та відданістю. У зв 'язку з цим зараз я розповім вам прекрасну історію в тому вигляді, в якому я її почув від великих мудреців міста Кампілья.

29 липня 2023 (для України) — Падміні екадаші (перервати піст с 05:12 до 8:05)

Докладніше про екадаш

Сута Ґосвамі сказав: “Юдгіштгіра Махараджа запитав: – О, Джанардана, як називається екадаші світлої половини додаткового місяця у високосному році? Як його правильно дотримуватись? Будь ласка, повідай мені це”.

Верховна Особа Бога, Господь Шрі Крішна, відповів: “О Пандава, такий гідний хвали екадаші світлої половини додаткового місяця високосного року називається Падміні. Він дуже сприятливий. Удачливі душі, що дотримуються його з рішучістю та вірою, повертаються до моєї обителі. Могутність цього екадаші додаткового місяця у руйнуванні гріхів можна порівняти з Моєю могутністю. Навіть чотириголовий Господь Брахма не може належним чином прославити цей екадаш. Давним-давно Господь Брахма розповів Нараді про цей екадаші, що звільняє та забирає всі гріхи”.

Лотосоокий Господь Крішна був дуже задоволений питанням Юдгіштхіри і звернувся до нього з такими приємними словами: “О царю, будь ласка, слухай уважно, як я повідаю тобі шлях посту в Падміні екадаші, якого рідко дотримуються навіть великі святі.

Слухаємо Книги Прабгупади