Міжнародне товариство свідомості Крішни Запоріжжя ISKCON

Просто повторюйте Харе Крішна Харе Крішна Крішна Крішна Харе Харе
Харе Рама Харе Рама Рама Рама Харе Харе і будьте щасливі!

Шрі Шрі Нітай-Ѓаурахарі, божества в храмі ISKCON Запріжжя

10 жовтня 2023 — Індіра екадаші (перервати піст з 06:51 до 10:34)

Юдгіштгіра Махараджа сказав: «О Мадгусудана, о завойовник демона Мадгу, як називається екадаші темної половини місяця Ашвін (вересень-жовтень)? Будь ласка, розкажи мені про його славу».

Верховний Господь Шрі Крішна відповів: «Цей святий день називається Індіра екадаші. Якщо людина дотримується посту в цей день, всі його гріхи знищуються, а його предки, що впали в пекло, отримають звільнення. О найкращий з царів, той, хто тільки чує про цей екадаші, отримує велику користь, що досягається жертвоприношенням коня.

У Сатья-югу жив цар на ім'я Індрасена, який був такий могутній, що знищив усіх своїх ворогів. Його царство називалося Махішматі-пурі. Знаменитий, і дуже релігійний цар Індрасена належним чином дбав про своїх підданих, тому він був дуже багатий золотом, зерном, синами та онуками. Він був також великим відданим Шрі Вішну. Особливе задоволення він отримував, оспівуючи Моє ім'я, вигукуючи: "Ґовінда! Ґовінда!" Таким чином цар Індрасена постійно присвячував себе чистому духовному життю і проводив багато часу, медитуючи на Абсолютну Істину.

Одного разу, коли цар Індрасена щасливо і спокійно головував на зборах, з'явився неперевершений оратор Нарада Муні, що спустився з небес. Цар надав мудрецю Нараді, святому серед напівбогів, велику шану, вітаючи його поклоном, запрошуючи до палацу, пропонуючи йому зручне сидіння, омиваючи його ноги і вимовляючи сердечні слова привітання. Тоді Нарада Муні сказав Махараджі Індрасені: "О царю, чи процвітають сім складових твого царства? (1) Чи розмірковує твій розум над тим, як якнайкраще виконати приписані обов'язки? Чи стаєш ти все більше і більше відданим Верховному Господу, Шрі Вішну?"

Цар відповів: "Твоєю милістю, о найвеличніший з мудреців, все дуже добре. Сьогодні, якраз до твого приходу вдало здійснені всі жертвопринесення в моєму царстві. Будь ласка, зроби милість, поясни причину свого приходу сюди".

Тоді Шрі Нарада, мудрець серед напівбогів, сказав: "О знаменитий серед царів, вислухай мою дивовижну промову. Коли я спустився з Брахмалоки на Ямалоку, Господь Ямараджа вельми сердечно привітав мене і запропонував чудове сидіння. Оскільки я правильно прославляв його і прекрасно служу Всевишньому Господу, я помітив твого батька на зборах Ямараджі. Він був дуже релігійним, але через те, що передчасно перервав піст в екадаші, він потрапив на Ямалоку. Твій батько передав кілька слів для тебе. Він сказав: "У Махішматі живе цар на ім'я Індрасена. Будь ласка, розкажи йому, що я перебуваю тут, що через свої минулі гріховні дії я змушений жити в царстві Ямараджі. Будь ласка, передай йому це послання від мене: "О сину, дотримуйся Індіра екадаші і роздавай багато милостині, так я зможу піднятися на небо" (2).

Нарада продовжував: "Вислухавши ці слова, о царю, я відразу пішов до тебе. Тобі слід допомогти батькові дотриманням посту в Індіра екадаші. Завдяки цьому доброчесному вчинку, який ти зробиш, твій батько потрапить на небо".

Цар Індрасена попросив: "О великий Нарададжі, будь ласка, будь милостивий і розкажи мені, як дотримуватися посту в Індіра екадаші, також скажи мені, в який місяць і день він приходить".

Нарада Муні відповів: "О царю, будь ласка, вислухай, як я опишу правила дотримання Індіра екадаші.

Цей екадаші буває під час темної половини місяця ашвіна. У дашамі, день перед екадаші, встань рано вранці, омийся і потім зроби щось для Бога з повною вірою. Опівдні знову омийся в проточній воді і запропонуй підношення своїм предкам з вірою і відданістю. Не треба їсти більше одного разу на день, а вночі спи на підлозі.

Коли ти прокинешся в екадаші вранці, ретельно вичисти рот і зуби, а потім із глибокою відданістю до Господа дай наступну святу обітницю: "Сьогодні я буду повністю постити і відмовлюся від усіх видів відплати за це. О лотосоокий Всевишній Господь, о Непогрішний, будь ласка, дозволь мені вкритися біля Твоїх лотосних стоп". Опівдні встань перед Шрі-Шалаграма-шилою (3) і поклоняйся Йому щиро, дотримуючись усіх правил і приписів; потім запропонуй підношення своїм предкам. Потім нагодуй гідних брахманів і запропонуй їм якусь пожертву згідно зі своїми можливостями. Після цього візьми їжу, піднесену предкам, понюхай її і запропонуй корові. Далі, поклоняйся Господу Гришикеші з пахощами і квітами і, на завершення, не спи всю ніч біля Божества Шрі Кешави.

Рано вранці наступного дня, двадаші, поклоняйся Шрі Харі з великою відданістю і запроси брахманів на розкішний бенкет. Потім нагодуй близьких і сам прийми їжу в мовчанні. О цар, якщо ти суворо дотримуєшся описаного посту в Індіра екадаші, контролюючи свої почуття, твій батько безсумнівно підніметься в обитель Господа Вішну". Сказавши це, Деваріші Нарада миттєво зник.

Цар Індрасена досконало виконав настанови великого святого і постив разом зі своїми близькими і слугами. Коли в двадаші він перервав піст, з неба посипалися квіти. Благо, здобуте Індрасеною завдяки дотриманню екадаші, отримав його батько, що перебуває в царстві Ямараджі, який у такий спосіб здобув повністю духовне тіло. Індрасена побачив, як він піднімається на спині Гаруди в обитель Господа Харі. Сам Індрасена без перешкод правив своїм царством, а коли настав час, передав царство синові й теж вирушив на Вайкунтху.

О Юдгіштгіро, така слава Індіра екадаші темної половини місяця ашвіна. Кожен, хто слухає або читає цю розповідь, без сумніву насолодиться життям у цьому світі, звільниться від усіх минулих гріхів і після смерті повернеться додому, назад до Бога, де житиме вічно.

Так закінчується розповідь про славу Ашвіна-крішна екадаші, або Індіра екадаші, з Брахма-вайварта пурани.

Примітки:

  1. Сім складових царства: 1) сам цар; 2) його міністри; 3) його скарбниця; 4) його армія; 5) його союзники; 6) брахмани, які здійснюють жертвоприношення; 7) і потреби підданих.
  2. Кожна жива істота індивідуальна, і кожен повинен індивідуально практикувати свідомість Крішни, щоб повернутися назад до Бога. Як стверджується в Гаруда-пурані, ті, хто перебувають у пеклі, не можуть практикувати свідомість Крішни, тому що ця практика вимагає певного спокою розуму, що неможливо через пекельні тортури. Якщо близькі грішника, що страждає в пеклі, роздають милостиню від імені грішника, він може залишити пекло і піднятися на небесні планети. Але якщо близькі грішника дотримуються для свого родича, що страждає, цього екадаші, то родич безпосередньо вирушає в духовний світ, про що й ідеться в цьому розділі.
  3. Шрі Шалаграма-шила - це Божество Господа Вішну у вигляді гладкого круглого темного каменю. Віддані поклоняються йому, щоб досягти звільнення. Шалаграма-шила описаний у Падма пурані, Уттара кханді.

Слухаємо Книги Прабгупади