Міжнародне товариство свідомості Крішни Запоріжжя ISKCON

Просто повторюйте Харе Крішна Харе Крішна Крішна Крішна Харе Харе
Харе Рама Харе Рама Рама Рама Харе Харе і будьте щасливі!

Шрі Шрі Нітай-Ѓаурахарі, божества в храмі ISKCON Запріжжя

10 вересня 2023 (для України) — Аннада екадаші (Перервати піст з 06:53 до 11:11)

Дізнайтеся більше про екадаші.

Юдгіштгіра Махараджа сказав: «О Джанардана, захисник всіх живих істот, будь ласка, скажи мені ім'я Екадаші темної половини місяця Бгадрапада (серпень-вересень)».

Верховний Господь, Шрі Крішна, сказав: «О царю, слухай мене уважно. Цей священний екадаші, що усуває всі гріхи, називається Аджа. Кожен, хто дотримується повного посту в цей день і поклоняється Гришикеші, володарю чуттів, буде вільний від усіх наслідків гріхів. Навіть той, хто просто слухає про цей екадаші, звільняється від минулих гріхів. О царю, у всіх земних і небесних світах немає кращого дня, ніж цей. Без сумніву це істина.

Жив колись славетний цар Гарішчандра, володар світу, людина великої віри і чесності. Його дружину звали Чандраматі, і у неї був син Логіташва; однак, силою долі, Гарішчандра втратив своє величезне царство і продав дружину і сина. Благочестивий цар став покірним слугою собакоїда, який зробив його охоронцем крематорію. Однак, навіть займаючись таким низьким служінням, він не втратив віри і доброго характеру, так само, як сома-раса, навіть змішана з іншою рідиною, не втрачає здатності дарувати безсмертя.

Цар провів у цих умовах багато років. Але одного разу він подумав у смутку: "Що мені робити? Куди йти? Як звільнитися від цього тяжкого становища?" Так він занурився в океан неспокою і страждання.

Одного разу там проходив великий святий, і цар, побачивши його, з радістю подумав: «О, Господь Брахма створив брахманів, щоб вони допомагали іншим». Гарішчандра віддав шану святому, якого звали Ґаутама Муні. Зі складеними руками цар постав перед Ґаутамою і розповів свою сумну історію. Вислухавши його, Ґаутама Муні був вражений. Він подумав: «Тепер цей могутній цар занепав до того, що змушений підбирати одяг мертвих!» Гаутама сповнився співчуттям до Гарішчандри і дав йому вказівки, як очиститися за допомогою посту.

Гаутама Муні сказав: «О царю, у темній половині місяця Бгадрапада є особливо сприятливий екадаші, званий Аджа, що усуває всі гріхи. Цей екадаші настільки сприятливий, що якщо ти просто постиш цього дня і виконуєш іншу аскезу, всі твої гріхи будуть знищені. На твоє щастя, він настане через сім днів. Раджу постити в цей день і не спати всю ніч. Якщо ти зробиш так, всі наслідки твоїх минулих гріхів припиняться. О Гарішчандра, я прийшов сюди через твої минулі благочестиві вчинки. Тепер же, нехай сприяє тобі удача. Сказавши це, Ґаутама миттєво зник.

Цар Гарішчандра дотримувався вказівок Ґаутами щодо посту в святий день Аджа екадаші.

О Юдхиштхира, оскільки цар постив цього дня, наслідки його гріхів негайно зникли, о лев серед царів, просто подивися на вплив цього посту на екадаші! Він миттєво долає всі нещастя, від яких людина страждає через минулу гріховну діяльність. Таким чином, Гарішчандра був звільнений від усіх страждань. Лише силою цього чудодійного екадаші він возз'єднався зі своєю дружиною та сином, які померли, але тепер воскресли. У небі напівбоги почали бити у литаври і посипати квітами Гарішчандру, царицю і сина. Благословенням посту в екадаші він без зусиль знову здобув царство. Крім того, коли цар Гарішчандра покинув цю планету, його родичі та всі піддані пішли з ним у духовний світ. І кожен, хто чує і вивчає славу цього екадаші, отримає таку ж користь, як і від жертви коня».

Так закінчується розповідь про славу Бгадрапада-Крішна екадаші, або Аджа екадаші, з Брахма-вайварта-пурани.

Слухаємо Книги Прабгупади