Міжнародне товариство свідомості Крішни Запоріжжя ISKCON

Просто повторюйте Харе Крішна Харе Крішна Крішна Крішна Харе Харе
Харе Рама Харе Рама Рама Рама Харе Харе і будьте щасливі!

Шрі Шрі Нітай-Ѓаурахарі, божества в храмі ISKCON Запріжжя

27 серпня 2023 - Павітропана (Путрада) екадаші (Перервати піст з 05:51 до 10:23)

Читайте далі про Екадаші

Юдгіштгіра Махараджа сказав: «О Мадхусудана, о той, хто вбив демона Мадху, будь ласка, будь милостивий до мене і опиши екадаші двох світлих тижнів місяця Шравана (липень-серпень)».

Всевишній Господь, Шрі Крішна, відповів: «Добре, о царю, Я з радістю повідаю тобі його славу, бо просто слухаючи про цей священний екадаші, людина отримує таку ж користь, як і від жертвоприносини коня. На зорі Двапара-юги жив цар на ім'я Магіджіта, який правив царством Магішматі-пурі; У нього не було сина, і тому все королівство здавалося йому похмурим. Сім'янин без сина не знаходить щастя ні в цьому житті, ні в наступному [1]. Довгий час цар дуже намагався його набути, але безуспішно. Дивлячись на роки, що минули, цар дуже стривожився. Одного разу він сказав на зборах своїх радників: "Я не чинив гріхів у цьому житті, і в моїй скарбниці немає нечесно здобутого багатства. Я ніколи не зазіхав на поклоніння напівбогам або брахманам. У війнах з іншими королівствами я дотримувався правил і норм військового мистецтва і піклувався про своїх підданих так, ніби вони були моїми дітьми. Я карав навіть родичів, якщо вони порушували закон, а якщо мій ворог був освіченим і релігійним, я вітав його. О двічі народжені, хоча я релігійний і дотримуюся заповідей Вед, у моєму домі немає сина. Милостиво розкрийте мені причину цього».

Вислухавши царя, брахмани порадилися і відвідали ашрами великих святих для його блага. Зрештою вони прийшли до мудреця, який був аскетичним, чистим, самовдоволеним і суворо дотримувався обітниць посту. Він повністю володів почуттями, переміг гнів і був досвідченим у виконанні приписаних обов'язків. Звичайно ж, цей великий мудрець був обізнаний у знанні Вед і тривалість його життя дорівнювала життю самого Господа Брахми. Його звали Ломаша Ріші, і він знав минуле, теперішнє і майбутнє. В кінці кожної кальпи з його тіла випадала одна волосина [2]. Брахмани-радники царя наблизилися до нього з великою радістю і один за одним висловили свою смиренну повагу.

Захоплені цією великою душею, радники царя Магіджити висловили йому свою шану і з великою повагою сказали: «Тільки завдяки величезній удачі, о мудрецю, ми змогли побачити тебе».

Ломаша Ріші запросив їх сісти і сказав: «Милостиво розкажіть мені, чому ви прийшли сюди. Чого ви хочете від мене? Я маю зробити все, щоб розв'язати ваші проблеми, бо у таких святих, як я, тільки одна мета: допомагати іншим. У цьому немає сумнівів» [3].

Представники царя сказали: «Ми прийшли до тебе, о великий мудрецю, щоб попросити тебе допомогти нам вирішити дуже серйозну проблему. О мудрецю, ти подібний до Господа Брахми. Звичайно ж, у всьому світі немає більшого мудреця. У нашого царя Махіджіти немає сина, хоча він підтримує і захищає нас як своїх синів. Бачачи, що без сина він такий нещасний, ми дуже засмутилися, о мудрецю, тому вирушили до лісу, щоб здійснювати аскезу. На наше щастя, ми потрапили до тебе. Завдяки даршану з тобою здійснюються бажання і вчинки кожного. Тому ми смиренно просимо тебе розповісти нам, як наш цар може отримати сина».

Вислухавши їх, Ломаша Ріші на мить занурився у глибоку медитацію і побачив минуле життя царя.

Потім він сказав: «У минулому житті ваш правитель був торговцем, і, вважаючи своє багатство недостатнім, він вчинив гріховні вчинки. Під час торгівлі він подорожував багатьма селищами. Якось опівдні наступного за екадаші дня він відчував у дорозі сильну спрагу. Він підійшов до красивого ставка на околиці села, але туди якраз прийшла корова з новонародженим телям. Через спеку вони теж дуже хотіли пити, але коли вони почали пити, торговець грубо відштовхнув їх і напився сам. Ця образа корови та теля призвела до того, що у вашого царя тепер немає сина. Але добрі справи, які він вчинив у попередньому житті, дали йому правління мирним царством».

Вислухавши це, королівські радники запитали: «О ріші, ми чули з Вед, що можна усунути вплив минулих гріхів, знайшовши благословення. Будь милостивий і дай нам настанову, як усунути гріхи царя; будь ласка, яви йому свою милість, нехай у його родині народиться царевич».

Ломаша Ріші сказав: «У світлій половині місяця шравана є екадаші на імʼя Путрада. У цей день всі ви, включаючи вашого царя, повинні постити і не спати всю ніч, суворо дотримуючись правил і приписів.

Потім ви повинні передати царю благословення, одержане дотриманням цього посту. Якщо ви дотримуватиметеся цих моїх настанов, він незабаром матиме гарного сина».

Всі радники царя дуже зраділи, почувши від Ломаші Ріші ці слова, і під їхнім керівництвом всі жителі Магішматі-пурі, так само як і цар, постили в екадаші, і наступного дня, в двадаші, жителі передали йому одержане благословення. Завдяки цьому цариця завагітніла і незабаром народила чудового сина».

"О Юдгіштхіра, — завершив Господь Крішна, — таким чином, екадаші світлої половини місяця шравана став відомий як Путрада («той, що дарує сина»). Кожен, хто бажає щастя в цьому світі та в наступному, звісно ж, має постити, уникаючи цього дня зернобобових. Той, хто слухає прославлення Путрада екадаші, безсумнівно, буде повністю очищений від усіх гріхів, отримає в нагороду сина, і після смерті досягне небес».

Так закінчується розповідь про славу Шравана-шукла екадаші, або Путрада екадаші, з Бгавішья-уттара-пурани.

Примітки:

  1. На санскриті «син» — це «путра». «Пу» — це назва одного з пеклів, а «тра» означає «звільнити». Таким чином, слово "путра" означає «той, хто рятує з пекла, званого Пу». Тому кожна одружена людина повинна мати хоча б одного сина і правильно його навчати. Таким чином батько може звільнитися від пекельних умов життя. Але ця інструкція не стосується щирих відданих Господа Вішну, Крішни, бо Господь стає їхнім сином, батьком і матірʼю.
    Крім того, Чанак'я Пандіт каже: «Істина - моя мати, знання — мій батько, призначені обов'язки - мій брат, милосердя — мій друг, спокій — моя дружина, а прощення — мій син. Це шість членів моєї сім'ї. Серед двадцяти шести основних якостей відданого Господа прощення є найважливішим. Тому відданий повинен дуже старатися розвивати цю якість. Тут Чанак'я каже: «Прощення — мій син», і тому відданий Господа, навіть якщо він на шляху зречення, може дотримуватись Путрада екадаші і молитися про набуття «сина».
  2. Одна кальпа, або 12 годин Господа Брахми, дорівнює 4320000000 років.
  3. Ломаша Ріші володіє всіма хорошими якостями, бо він відданий Господа. Як сказано в «Шрімад-Бгаґаватам» [5.18.12]: «Усі хороші якості Крішни та напівбогів проявляються в тому, хто непохитно служить Крішні. Однак у того, хто не відданий Верховній Особистості Бога не має хороших якостей, бо він через куховарство розуму загруз у матеріальному існуванні, зовнішній енергії Господа».

Слухаємо Книги Прабгупади